81. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję ŻONKILE.
19 KWIETNIA TO 81. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a jednocześnie pierwszego miejskiego powstania na terenach Europy okupowanej przez nazistowskie Niemcy.
19 kwietnia społeczność szkolna uczciła 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby upamiętnić Powstańców, włączyliśmy się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Polin.
Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. ŻÓŁTY ŻONKIL JEST SYMBOLEM ZBIOROWEJ PAMIĘCI.
Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji historii wykonali żonkile na znak pamięci o bohaterskich Powstańcach. Wraz z uczniami dyskutowaliśmy na temat sytuacji cywilów, przebywających w czasie powstania w getcie warszawskim, ku pamięci w HOŁDZIE POLEGŁYM „ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ”. Nauczyciele koordynujący: Magdalena Szczepaniak i Tomasz Ciechanowski