Uczniowie klas VI – VIII szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z rówieśnikiem o tym, jak postępować, by nie wejść w konflikt z prawem. Młodzież wykazała się wiedzą, pomysłowością oraz ważnym przekazem edukacyjnym. Nagrody w konkursie ufundował Powiat Inowrocławski i Zakład Karny w Inowrocławiu.

Konkurs zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Powiat Inowrocławski i Zakład Karny w Inowrocławiu. Instytucje te obrały bowiem „kurs na bezpieczeństwo” młodych osób. Integracja działań profilaktycznych i edukacja ma na celu uświadamianie uczniów, by umieli unikać zagrożeń. W tym konkursie było ważne to, aby odpowiedzieć sobie na pytania jak przeciwdziałać łamaniu przepisów przez nastolatków.

Najciekawszy wywiad przeprowadził zespół z naszej szkoły i tym samym zdobył Pierwsze Miejsce: Filip Szczepaniak i Mateusz Kurek, których opiekunem była Pani Beata Roszak.
Wyróżnienie otrzymały również: Wiktoria Antczak i Zuzanna Gaszak  z nauczycielem Panią Beatą Roszak

22.04.2021r. laureaci wraz ze swoimi nauczycielami zostali zaproszeni do inowrocławskiej komendy policji. Najlepsi otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Powiat Inowrocławski i Zakład Karny w Inowrocławiu. Trzy najlepsze zespoły otrzymały nagrodowe bony oraz szereg upominków promujących między innymi bezpieczeństwo. Nauczyciele, którzy wspierali swoich uczniów otrzymali pięknie ilustrowane albumy oraz dyplomy.

https://inowroclaw.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/115462,Znamy-finalistow-konkursu-pt-quotKURS-na-BEZPIECZENSTWO.html