Kochani Uczniowie! Szanowni Rodzice! Nasza radość nie ma granic i pragniemy się nią z Państwem podzielić! W piątek zaczynamy realizację projektu czytelniczo-multimedialnego pt. „Chodź – poczytaj ze mną o sprawach ważnych” realizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego oraz Szkołę Podstawową Integracyjną im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu. Jest to owoc współpracy nauczycieli i rodziców, co jest dla nas szczególną wartością.
Patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza
Cele projektu:
a) Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
b) Wprowadzanie elementów myślenia krytycznego
c) Ćwiczenie umiejętności dyskusji na tematy ważne związane z wartościami takimi jak: szacunek, odwaga, samodyscyplina, przyzwoitość , solidarność itp.
d) Doskonalenie umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz analizy tekstu literackiego
e) Wprowadzanie do zajęć technologii komunikacyjnej
Projekt polega na czytaniu przez osoby z kręgów dziennikarstwa, muzyki oraz sztuki opowiadań ze zbioru „Gorąca czekolada i inne opowiadania o sprawach ważnych”, a następnie rozmowie na temat prezentowanych wartości i tego, czy są one potrzebne w życiu młodego człowieka. Analiza tekstów jest też pogłębiona poprzez, przygotowane przez nauczycieli, multimedialne materiały dydaktyczne, które będzie można pobrać ze stron internetowych obu szkół i bloga.
Pierwszym gościem na naszym fotelu czytelniczym będzie wspaniały muzyk i niesamowicie radosny i życzliwy człowiek Pan BARTŁOMIEJ SZOPIŃSKI, który przeczyta opowiadanie Katarzyny Ryrych pt. „Niebieska kredka”.