W dniu 23 października 2019 r. godzinie 17.00 na terenie drukarni Pozkal w Inowrocławiu odbyła się prelekcja Pani dr Ewy Puls wykładowcy Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na temat idei kształtowania tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży regionu „Bydgoszcz-moja mała ojczyzna”edukacji regionalnej.

Naszą szkołę reprezentowała Dyrektor naszej szkoły Pani Alicja Mielcarek, nauczyciele historii P. Tomasz Ciechanowski, P. Magdalena Szczepaniak oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej P. Daria Chodorowska, która razem z P. Anną Kilich zajmuje się edukacją regionalną w naszej szkole.

Prelekcja była zorganizowana przez Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia-Prezesa Zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia-Pana Tadeusza Chęsego. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Urzędu Miasta Inowrocławia; I Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Pan Wojciech Piniewski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Magdalena Kaiser, Przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, Dyrektorzy i nauczyciele inowrocławskich przedszkoli i szkół.

Uczestnictwo naszej delegacji w prelekcji dało możliwość zapoznania się z potrzebą edukacji regionalnej dla społeczności uczniowskiej i szkolnej.

Podczas uroczystości zaprosiliśmy obecne Gremium na nasz wieloletni konkurs historyczny, w którym mocno zakorzeniły się idee regionalizmu naszych inowrocławskich ziem, dotyczący Powstania Wielkopolskiego – ku pamięci patronom naszej Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość skorzystania z tak owocnego spotkania.