Z okazji Dnia Kundelka Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował po raz kolejny zbiórkę karmy, kocy i misek dla zwierząt z inowrocławskiego schroniska, oraz zebrał na ten cel fundusze.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Magdaleną Szczepaniak udali się do schroniska z zebranymi darami od wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. Po schronisku oprowadził nas lekarz weterynarz pan Wiesław Borkowski. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali jak wygląda życie przebywających tam zwierząt i jakie są plany schroniska, a także jak dbać o przyjaciela domu. Tematem rozmowy była również opieka nad adoptowanym zwierzaczkiem.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ze strony uczniów, pracowników i rodziców naszej szkoły, mogliśmy obdarować darami potrzebujące czworonogi.

Uczniowie z naszej szkoły byli bardzo zadowoleni, że chociaż w jakimś stopniu mogli pomóc zwierzętom z naszego inowrocławskiego schroniska. Była to niezwykła lekcja.

Ogromne podziękowania za pomoc w zbiórce karmy dla całej społeczności szkolnej składa Samorząd Uczniowski.