Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę 
powalonym drzewem.
Codziennie mocniej 
w ciebie wrastam
radością, smutkiem, 
dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pustobrzmiące słowa.
Można nie kochać cię
 – i żyć,
ale nie można owocować.

Uczniowie klasy 6c zachęceni przez panią Paulinę Sobczak włączyli się w obchody świąt majowych. Sfotografowali polskie flagi wyeksponowane na szczytach budynków, w oknach lub na balkonach lub po prostu stworzyli samodzielnie biało - czerwone chorągiewki. Brawo, młodzi patrioci