W dniu 8 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny koncert pieśni patriotycznych, koncert dedykowany był z okazji przypadającej stuletniej rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz w pięćdziesiątą rocznicę nadania imienia naszej szkole: Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu.
Podczas koncertu każda z klas zaprezentowała pieśń patriotyczną przy akompaniamencie nauczyciela muzyki w naszej szkole Pani Agnieszki Krokowskiej.
Podczas koncertu w naszej szkole gościliśmy zaproszonych laureatów konkursu oraz wręczone zostały nagrody laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego pod tytułem „Oczami młodego pokolenia”,  którego współorganizatorem wraz z naszą szkołą oraz fundatorem nagród było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Inowrocławiu.
Konkurs zorganizowali Pan Marcin Kosiak oraz Pani Agnieszka Krokowska.
Po zakończonej przepięknej prezentacji pieśni patriotycznych w wykonaniu każdej z klas, oraz pięknej i wzruszającej prezentacji w wykonaniu laureatów międzyszkolnego konkursu pieśni patriotycznej: Wiktora Glonka z klasy V c,  Agaty Zwolińskiej z klasy 7 c oraz Wiktorii Bisińskiej z klasy 3 a gimnazjum,  przedstawiciele każdej z klas złożyli pamiątki do kapsuły czasu.
Kapsuła czasu zostanie odkopana za 50 lat. Zakopanie kapsuły czasu nastąpi podczas pierwszego dnia wiosny, czyli tak popularnego wśród uczniów dnia wagarowicza.
Organizatorem szkolnego koncertu pieśni patriotycznych w naszej szkole była Pani Agnieszka Krokowska, nauczyciel muzyki, która również przygotowała i akompaniowała uczniom podczas koncertu oraz nauczyciele historii:
Pani Magdalena Szczepaniak i Pan Tomasz Ciechanowski.
Koncert poprowadził przewodniczący naszej szkoły
Patryk Konopka z klasy VI c oraz członkinie samorządu uczniowskiego
Marta Bugaj oraz Weronika Banaszak z klasy 3 c gimnazjum.